Земля

Нові антибіотики пропонують шукати у стародавніх льодах

Дослідники пропонують вивчати крижані керни для пошуку нових лікарських засобів проти бактерій.

Icebergs on arctic ocean Фото від Explora_2005

Китайські вчені з Нанкінського сільськогосподарського університету опублікували статтю, в якій описують як крижані керни можна використовувати як джерело нових протимікробних препаратів. Поширення стійкості інфекцій до антибіотиків та вичерпання можливостей існуючих технологій розробки нових препаратів потребують нестандартних рішень, вважають вчені.

Крижані керни — це проби речовини, витягнуті з льодовикових масивів, наприклад, Гренландії або Антарктиді. Ці крижані ядра є біологічні капсули часу, у яких зберігаються мікроорганізми та їх генетичний матеріал, можливо, протягом тисячоліть. Ці мікроорганізми розробили унікальні протимікробні сполуки, які можуть стати ключовими у боротьбі зі стійкістю до антибіотиків, вважають китайські вчені.

Вони розробили метод, який включає біорозвідку крижаних кернів для виявлення древніх мікробних форм життя. Використовуючи метагеномний аналіз крижаних кернів (ICEMAN) та методи синтетичної біології дослідники зможуть відкрити та оптимізувати нові протимікробні сполуки.

При проведенні метагеномного аналізу дослідники витягують зразки генетичного матеріалу, що збереглися в крижаних відкладах, і культивують їх у лабораторних умовах, щоб відшукати ті з них, які мають протимікробні ефекти. Знайдені кандидати культивуються за допомогою синтетичної біології підвищення ефективності речовин проти стійкості до антибіотиків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button