Технології

Нові батареї Toshiba заряджають електробуси за 10 хвилин

Корпорація Toshiba разом із двома іншими компаніями представила прототип електричного автобуса, що працює від акумуляторів SCiB наступного покоління, які використовують аноди з оксиду ніобію і титану (NTO). Новий пристрій зберігання енергії заряджається на 80% всього за 10 хвилин і витримує 10 000 циклів зарядки. Діапазон робочих температур становить від 30°C до +60°C. Акумулятор підходить для електромобілів усіх типів, дає змогу знизити капітальні витрати та експлуатаційні витрати, а також зводить до мінімуму ризик загоряння. Вихід на ринок очікується до 2025 року.

Toshiba разом із Sojitz і CBMM представили прототип електробуса з функцією надшвидкої зарядки 20 червня. Цей автобус оснащений акумуляторами нового покоління на основі літій-іонних технологій з анодами з оксиду ніобію і титану (NTO). Презентація відбулася на промисловому підприємстві CBMM у Бразилії.

Подія знаменує собою першу в світі експлуатацію прототипу електричного транспортного засобу, оснащеного літій-іонним акумулятором з анодом з оксиду ніобію і титану. NTO має вдвічі більшу теоретичну об’ємну щільність, ніж у анода на основі графіту, який зазвичай використовується в літій-іонних батареях.

Цей крок наближає комерціалізацію таких акумуляторів. Toshiba, Sojitz і CBMM, які підписали першу угоду про співпрацю ще 2018 року, продовжать спільну роботу, щоб ефективно використовувати свої технології та знання. Їхня мета – запуск на світовому ринку літій-іонних акумуляторів нового покоління з анодом з NTO навесні 2025 року.

Нові акумулятори SCiB Nb від Toshiba володіють розширеним діапазоном робочих температур: від?30 до;+60 °C. Попередня версія батареї SCiB мала низьку енергоємність – до 200 Втг/л. Нове покоління акумуляторів SCiB демонструє приріст енергоємності на 50%, досягаючи показника 350 Втг/л.

Завдяки таким характеристикам ці батареї ідеально підходять для міського електротранспорту нового покоління. Елементи Toshiba раніше були протестовані в різних електромобілях. Однак нове покоління акумуляторів SCiB Nb виходить за рамки легкових автомобілів і підходить для електричних автобусів і великовантажного транспорту.

Можливість надшвидкого заряджання цих елементів також є додатковою перевагою. SCiB Nb заряджається до 80% ємності за 10 хвилин. Акумулятори також зберігають понад 80% ємності після 10 000 циклів заряджання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button