Технології

Новий бетон з добавкою графена став на 150% міцніше звичайного

Графен – фантастичний матеріал, що складається з одного шару пов’язаних між собою атомів вуглецю. Він по праву є одним з найбільш унікальних штучних матеріалів в історії людства. Нещодавно вчені Університету Ексетера (велика Британія) знайшли йому чергове застосування – в якості присадки для створення нового типу бетону.

Для цього команда дослідників розробила техніку суспензування пластів графену у воді, після чого отримана суміш додається в традиційні бетонні інгредієнти – цемент і наповнювач. Як повідомляється, даний процес не є витратним і цілком сумісний з вже існуючими технологіями виробництва бетону.

В ході дослідів було встановлено, що міцність на стиск графенового бетону в порівнянні із звичайним зросла на 146%, а міцність на вигин — на 79,5%, при цьому водонепроникність знизилася на 400 %. Новий матеріал повністю відповідає британським і європейським будівельним стандартам.

Отримані показники дозволять значно збільшити термін експлуатації об’єктів, побудованих з графенового бетону, і знизити його витрати при будівництві приблизно на 50 %. Це дозволить поліпшити екологічну складову процесу, оскільки виробництво цементу є одним з основних джерел викидів СО2. За розрахунками вчених, вони скоротяться на 446 кг/т.

Натхнення: econet.ru

Кнопка «Наверх»