Технології

У Китаї запустили найбільшу в світі «батарейку» потужністю 100 МВт

Установку зберігання енергії на стислому повітрі потужністю 100 МВт підключили до мережі для вироблення електроенергії в Китаї. Про роботу повідомляє Китайська академія наук.

Китайські вчені повідомили про успішне підключення до енергосистеми демонстраційного проекту вдосконаленого сховища енергії на стислому повітрі. Установка потужністю 100 МВт розгорнута в провінції Хебей на півночі Китаю і готова до комерційної експлуатації.

Електростанція може виробляти понад 132 млн кВт-год електроенергії на рік, йдеться в повідомленні Китайської академії наук. Цього достатньо для того, щоб забезпечити енергією від 40 до 60 тис. домогосподарств в періоди пікового споживання електрики. За оцінкою вчених, включення нової установки допоможе заощадити 42 тис.т вугілля і скоротити викиди вуглекислого газу на 109 тис. т на рік.

Накопичувач, розроблений в Китаї, нагадує гідроелектростанцію, тільки замість води в спеціальних резервуарах накопичується повітря. За допомогою двигуна повітря закачується в накопичувач. Для отримання енергії стиснене повітря випускається і обертає турбіну. Представлена технологія дозволяє зберігати надлишок енергії в періоди, коли зростає виробництво (наприклад, вдень для сонячної енергії або у вітряну погоду для вітрогенераторів), і використовувати його в періоди пікового споживання.

Традиційний накопичувач залежить від викопного палива, вимагає великих ємностей для зберігання газу і володіє не дуже високою ефективністю. Щоб подолати ці обмеження, китайські вчені розробили резервуар зі штучним повітрям для підвищення щільності зберігання енергії і зниження залежності від великих каверн для зберігання газу. А рециркуляція тепла стиснення вирішує проблему залежності від викопного палива.

Дослідники відзначають, що нова установка – приклад економічного і екологічного виробництва. У разі успішних випробувань аналоги буде побудовані і в інших містах Китаю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments