Головна / Екологія / Нові біотехнологічні батарейки з хлібної цвілі

Нові біотехнологічні батарейки з хлібної цвілі

Звичайна червона цвіль, яка часто з’являється на черствому хлібі, здатна допомогти у створенні нових біотехнологічних електричних акумуляторів, повідомляє econet.ru

Міжнародні дослідження шотландських мікробіологів і хіміків-технологів з Китаю показали, що червона цвіль здатна допомогти в засвоєнні марганцю із збереженням важливих електрохімічних властивостей. Дослідження було опубліковане в останньому номері журналу Current Biology. І тим не менш, це не перше звернення дослідників до опису хімічних процесів твердих речовин, в яких задіяні гриби: раніше їм вдалося встановити, що гриби здатні відновлюватися після отруєння свинцем і ураном.

До теперішнього моменту технологами було докладено чимало зусиль щодо удосконалення батарей і автомобільних акумуляторів. Інженери розглядали застосування вуглецевих нанотрубок, а от про те, що можна поєднати батарейки з грибами, ніхто не здогадувався. Під час експерименту технологи помістили червону цвіль в хлористого марганцю і сечовини.

Далі гриби активізували перетворення речовин, допомогло виявити мінеральні солі різних складів. Іншого разу фахівці нагріли цвіль, що призвело до утворення нової речовини на основі оксиду марганцю, який, до речі, використовують в батарейках.

Замінивши звичний склад батареї на новий, органічний, фахівцям вдалося продовжити термін її дії. Заряд батареї був вище 90% навіть після 200 циклів зарядки і розрядки.

Таким чином, використання хлібної цвілі вже найближчим часом допоможе вирішити енергетичний питання, яке істотно поліпшить екологію планети.

Натхнення: greenevolution.ru