Екологія

Проблеми через зміни клімату загрожують центральній Україні, – Мінагрополітики

Україна потребує відновлення зрошення на більш ніж 2 млн га земель сільськогосподарського призначення. Про це міністр аграрної політики й продовольства Роман Лещенко повідомив в інтерв’ю Голосу Америки в рамках візиту в США, повідомляє Бізнес.Цензор.

«Ми повинні закласти основи реалізації іригаційної реформи. Без цього ми будемо просто втрачати величезні масиви наших чорноземів. Деградація земель, вітрова, водна ерозія, опустелювання земель, – це те, що буде призводити до втрати економічної активності», – зазначив міністр.

За словами Лещенка, проблеми, пов’язані з посухою і зміною температур, гостро стоять вже не тільки на півдні, але і в центральному регіоні України. Так, майже половина Черкаської області минулого року пережила екстремальну посуху.

«Для реалізації реформи водогосподарської галузі буде створений національний оператор, який буде керувати магістральними каналами, помповими станціями та формувати кооперативи водокористувачів – малих і середніх фермерів – які зможуть отримувати державну компенсацію вартості обладнання», – розповів міністр.

Цей оператор буде публічною акціонерною компанією з міжнародними стандартами корпоративного управління. Він зможе залучати проєктне фінансування, в тому числі й через інститути Сполучених Штатів. Лещенко додав, що Казахстан п’ять місяців тому вже підписав угоду з однією з найбільших іригаційних компаній США і міжурядову угоду на реалізацію проєкту зрошення на 3 мільйони гектарів.

«Я постійно наголошую на наших східноєвропейських сусідів – Польща вкладає великі кошти в іригацію. Румунія запустила державну програму реконструкції іригаційних систем. Сьогодні навіть українські виробники зрошувального обладнання та українські виробники металу експортують продукцію в Румунію, Болгарію», – додав Лещенко.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments