Авто

Японці показали перший електромобіль без батареї

У Японії пройшли публічні випробування першого в світі електромобіля, що може пересуватися без акумулятора, якщо їде по спеціальному дорожньому полотну — енергію він отримує безпосередньо від нього.

Машину створили спільно Технологічний університет Тоехасі і будівельна компанія Taisei Corporation. Одномісний прототип такого електромобіля поки тестують на спеціальному полігоні. В покришках у нього знаходиться спеціальна сталева сітка, яка отримує електроенергію від двох сталевих пластин, укладених під шаром асфальту на глибині 10 см. На полігоні побудована 30-метрова ділянка такої дороги, по ній електромобіль поки пересувається зі швидкістю 10 км/год.

Розробники машини вважають, що в майбутньому можливо буде рентабельніше будувати виділені дороги з зануреним в полотно обладнанням, що передає електроенергію. Або можна обладнати вже існуючу в Японії густу мережу швидкісних шосе. По них електромобілі могли б пересуватися економно з вимкненими акумуляторами, приводячи їх у дію тільки на звичайних дорогах.

,

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button