Земля

Нові карти показують місця, які затопить після підвищення рівня моря

Карти використовували в новому дослідженні, в якому експерти вивчали зростаючу схильність Нової Зеландії затоплення прибережних районів з підвищенням рівня моря.

На нових картах NIWA і Deep South National Science Challenge показані райони Аотеароа в Новій Зеландії, які можуть бути затоплені в результаті сильної прибережної повені. Вони показують великий штормовий приплив з підвищенням рівня моря, який очікується при зміні клімату.

NIWA (National Institute of Water and Atmospheric Research) — Національний інститут водних і атмосферних досліджень, Королівський науково-дослідний інститут Нової Зеландії.

Головний науковий співробітник NIWA по узбережжям і естуаріям (одно рукавне воронкоподібне гирло річки, розширюється в бік моря), доктор наук Скотт Стівенс пояснює, що ці карти допоможуть прийняти рішення про те, як адаптуватися до підвищення рівня моря.

«Прибережні повені — це глобальна загроза, яка зачіпає Нову Зеландію. Підвищення рівня моря вже викликає більш часті і інтенсивні повені вздовж узбережжя в регіональному та національному масштабах. Ми сподіваємося, що ця інформація підвищить поінформованість влади і допоможе уряду зрозуміти, де проводити детальні дослідження при розробці стратегій адаптації для захисту прибережних спільнот», — пояснює вчений.

Карти також призначені для того, щоб допомогти фінансовій галузі, національної інфраструктури і постачальникам послуг оцінити ризики портфелів. «Важко приймати рішення про майбутнє, якщо ви його не бачите — ці карти якраз і відкривають вікно в майбутнє», — пояснив співробітник NIWA.

Імовірність прибережних затоплень підвищується, коли одночасно виникають припливи, штормові нагони і великі хвилі. Відкрите море виходить за межі або долає бар’єри, змушуючи річки відступати вглиб суші. У підсумку, низинні райони затоплює. Це не тільки загрожує приватним володінням, а й інфраструктурі. Крім того, повені створюють небезпеку для життя, а також чинить серйозний вплив на природне середовище і екосистеми.

«Оскільки велика частина нашої основної інфраструктури і приблизно 65% новозеландців живуть в межах 5 км від узбережжя, це проблема, яка торкнеться багатьох з нас, тому ми повинні бути в курсі того, що має прийти, і бути готовими до адаптації», — укладає експерт.

Новые карты показывают места, которые затопит после повышения уровня моря

Зображення: NIWA

Карти використовували в новому дослідженні, в якому експерти вивчали зростаючу схильність Нової Зеландії затоплення прибережних районів з підвищенням рівня моря. Судячи з усього, невелике підвищення рівня моря призведе до швидкого збільшення кумулятивних повеней через все більш часті прибережні повені в національному масштабі. При цьому, 30% площі суші буде регулярно затоплюватися після підвищення відносного рівня моря на 0,3 м.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button