Технології

Створений матеріал, який робить предмети невидимими для тепловізорів

Тонке і легке покриття з чорного кремнію допоможе зробити людей і бойову техніку невидимими в інфрачервоному діапазоні.

Інфрачервоні датчики дозволяють бачити ціль навіть у найбільш непроглядній пітьмі, помічати і розпізнавати літаючі апарати і ракети. Їх поява призвела до розвитку і засобів маскування об’єктів від «теплових» камер. Новий матеріал, розроблений в університеті вісконсіна в Мадісоне, робить їх практично невидимими в інфрачервоному діапазоні. Про нього вчені розповідають в статті, опублікованій в журналі Advanced Engineering Materials.

Дійсно, матеріали, що знижують теплове випромінювання об’єктів, вже існують і навіть застосовується, однак новинка, створена командою професора Хунжуя Цзяна (Hongrui Jiang), куди тонше і легше аналогів. За словами вчених, покриття товщиною менше міліметра поглинає понад 95% інфрачервоного випромінювання з довжиною хвилі від 2,5 до 15,5 мкм. Він ефективно працює і в середньому, і в далекому ІЧ-діапазонах, в яких активно віддає тепло людське тіло, що робить матеріал особливо перспективним для військових.

Создан материал, делающий предметы невидимыми для тепловизоров

Для цього вчені використовували «чорний кремній» — метаматеріал, поверхня якого виглядає як нанорозмірний густий «ліс» з крихітними вертикальними стовпчиками. Він справді відомий здатністю поглинати випромінювання у видимому і ІЧ-діапазонах. Групі професора Цзяна вдалося удосконалити метод виготовлення метаматеріалу, отримавши більш довгі і високі наностовчики і запровадивши в них наночастинки срібла. У результаті він став ще ефективніше поглинати фотони інфрачервоного діапазону.

Создан материал, делающий предметы невидимыми для тепловизоров

Нарешті, автори інтегрували в метаматеріал мініатюрні ІЧ-випромінювачі, контролюючи роботу яких можна створювати помилковий образ об’єкта, збиваючи з пантелику системи противника.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button