Технології

Інженери створили наноелектропаливо, яким можна “перезаряджати” батареї нескінченно

Вчені з лабораторії Influit Energy при Іллінойському технологічному інституті розробили перше в світі перезаряджальне безпечне електричне паливо. Про результати своїх досліджень вони розповіли в прес-релізі вузу.

Новий тип проточної батареї заснований на інноваційному композиційному матеріалі, що представляє собою активну щодо батареї нанорідинну. Новий вид палива вчені назвали наноелектропаливом або NEF.

Уряд Сполучених Штатів вже уклав з компанією контракти на суму понад $ 10 мільйонів для фінансування розробки і виготовлення прототипів проточних батарей NEF, які дозволять декільком агентствам використовувати батареї Influit Energy в електромобілях і літаках.

Члени команди працюю під час досліджень

“Унікальний формат рідини з високою щільністю енергії проточних акумуляторів NEF дозволяє використовувати одні і ті ж рідини в різних пристроях, тобто рідина, заряджену на зарядній станції від поновлюваних джерел енергії або мережі, можна використовувати для швидкої заправки транспортних засобів або для стаціонарні сховища та інші великі портативні додатки, — говорить операційний директор компанії Олена Тимофєєва. – Злиту рідину можна повернути на станцію перезарядки / заправки для підзарядки або зарядити всередині пристрою, підключивши до джерела живлення».

Поточний список клієнтів компанії включає НАСА, Агентство з перспективних оборонних досліджень Міністерства оборони США (DARPA) та дві програми надання грантів, що проводяться ВПС США: AFWERX, команда новаторів, що сприяє співпраці між збройними силами, науковими колами і промисловість, і програма досліджень інновацій малого бізнесу (AFRL SBIR).

“Все, що ми робимо зараз, спрямоване на конкретну мету розробки того, що ми називаємо замкнутим енергетичним циклом, при якому ваші батареї не тверді матеріали, а рідини. Ви можете розглядати батарею як паливо, яке закачується в мобільні пристрої — автомобілі, вантажівки, літаки, все, що потрібно електрифікувати, — говорить Джон Катсудас, співзасновник і генеральний директор Influit Energy. – Кожен з наших контрактів фінансує різні аспекти комплексного розвитку цієї екосистеми”

Пристрій для швидкої перезарядки NEF

Паливо, що використовується цією новою системою, можна заряджати або за допомогою поновлюваних джерел енергії, або за допомогою електричної мережі.

“П’ятий проєкт пов’язаний з розробкою [наноелектропалива другого покоління] і фінансується завдяки коштів AFRL SBIR, – говорить Тимофєєва. – Це нове друге покоління хімії NEF в нашому унікальному і запатентованому форматі нанорідини в кінцевому підсумку забезпечить збільшення щільності енергії в чотири-п’ять разів в порівнянні з сучасними [літій-іонними] батареями і може задовольнити потреби ВПС. І попит зі значно поліпшеною щільністю енергії, збільшеним діапазоном робочих температур, відсутністю небезпеки загоряння/вибуху і виготовлені з недорогих матеріалів, поширених на Землі».

Оскільки рідина в батареях можна заряджати в будь-якому місці, використовуючи будь-які механізми заряджання, доступні на цьому ринку, Катсудас передбачає величезне зростання та можливості для використання батарей Influit Energy у майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments