Поради

Нові норми щодо теплоізоляції фасадів будівель

Зазвичай найбільш актуальні будівельні роботи перед початком сезонного похолодання – утеплення фасадів. Теплоізоляція дозволяє значно зекономити на опаленні і зробити помешкання більш комфортним. Але не все так просто, якщо ви щойно вирішили зайнятись цим питанням, і підшукуєте спосіб утеплитись до зимових морозів. Енергомодернізація фасадів повинна відбуватись згідно новим нормативам, які не так давно набули чинної дії.

З 1 грудня 2018 року в дію вступити нові норми, що стосуються теплоізоляції фасаду будинків. Оновлені державні будівельні норми зачепили питання теплоізоляції фасадів не просто так, а щоб підтягнути їх до європейського рівня. Тому не дивлячись на те, що вимоги до енергомодернізації фасаду досить сильно змінились, але, як зазначають спеціалісти, зміни відбулись в кращу сторону.

Нові вимоги розроблялись науковцями. Вони повинні замінити застарілі вимоги, які використовувались останні десять років, і встигнули морально і технічно застаріти, враховуючи розвиток технологій і те що на ринку з’явилось багато нових, цікавих і більш ефективних технологій.

В Європі економія на опаленні завдяки використанню альтернативної енергетики – це розповсюджена практика. Для прикладу, у Польщі утеплення житла почали використовувати ще в 90-ті роки, тому на сьогодні утеплено уже більше 50% всіх будівель. Тому зменшилась кількість використаної енергії для опалення приміщень.

На Україні ця практика лише набуває широкого розповсюдження, але це активно міняється. Тому доцільно взяли за основу європейський досвід, і оновлення норм утеплення фасадів стало одним з кроків на зустріч європейським стандартам.

Використання нових технологій з урахуванням оновлених норм дозволить українцям економити до 15% тепла щорічно. Зекономлені гроші можна використовувати на інші потреби. Наприклад зробити невеличкий ремонт в кімнаті або придбати нові меблі. Що стосується загальноукраїнської економії,вона може скласти щонайменше 3 млрд грн, якщо термомодернізацію будуть проходити хоча б 3% всіх будівель кожного року. Тому чим більше будівель приведуть до ладу згідно новим нормам, тим більше буде економія.

Окрім економії, використання нових технологій дозволить на 15-20% підняти термін на протязі якого будівля може експлуатуватись. Якщо на сьогодні будинок приблизно служить до 100 років, то обновлена технологія дозволить йому простояти не менше 120 років, а то і більше.

Нові норми стосуються житлових, громадських і промислових будівель, а також споруд, які підлягають реконструкції та капітального ремонту. Якщо ви хочете утеплити свій будинок в відповідності європейським нормам, можна звернутись за допомогою у kapitel.lviv.ua.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button