Технології

У Китаї термоядерний реактор розігріли в 5 разів сильніше Сонця

Китайський експериментальний вдосконалений надпровідний токамак (EAST), також відомий як «штучне сонце» встановив новий рекорд, пропрацювавши в режимі 70 млн °C протягом більше 17 хвилин.

Кінцева мета розробки “штучного сонця” – виробити майже безмежну чисту енергію, імітуючи природні реакції, що відбуваються всередині зірок. Повторюючи фізику справжнього Сонця, термоядерний реактор об’єднує атомні ядра, щоб генерувати величезну кількість енергії, яку можна перетворити на електрику. Цей процес не вимагає викопного палива і не залишає після себе небезпечних відходів — на відміну від процесу ядерного поділу, який забезпечує комерційне виробництво ядерної енергії. Фізики також стверджують, що таким чином ризик екологічної катастрофи стає набагато меншим.

“Цей експеримент закладає міцну наукову і експериментальну основу для роботи термоядерного реактора”, – розповів дослідник з Інституту фізики плазми Китайської академії наук Гун Сяньцзу.

Проєкт EAST, який вже обійшовся Китаю більш ніж в $ 942 млрд, триватиме до червня 2022 року.

Експеримент EAST- частина проєкту зі створення Міжнародного термоядерного експериментального реактора (ІТЕР), в якому бере участь Китай, Індія, ЄС, Росія, США та інші країни. Після завершення будівництва ІТЕР стане найбільшим реактором у світі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button