Технології

З’явилися силіконові браслети, які вимірюють якість повітря

Вчені з США представили дешеві браслети, які вимірюють якість повітря так само точно, як і більш просунуті пристрої. Їх особливо корисно використовувати вагітним жінкам.

Дослідники зі Школи громадської охорони здоров’я Техаського університету представили силіконові браслети, які можна використовувати для отримання кількісних даних про якість повітря. Вони виявили, що браслети можуть пов’язувати більш дрібні молекулярні поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ) – клас хімічних речовин, який зустрічається в вугіллі, сирої нафти й бензині й утворюються при спалюванні вугілля, нафти, газу, деревини, сміття і тютюну.

Дослідження, опубліковане в журналі Nature в першу чергу стосувалося використання пристрою вагітними жінками в окрузі Ідальго в Південному Техасі. Цей район Техасу вибрали з-за підвищеної поширеності астми у дітей і рівня недоношеності плода у порівнянні з іншою частиною штату.

Коли дослідники проаналізували й порівняли дані, отримані за допомогою обладнання для відбору проб повітря і браслетів, вони виявили, що браслети дали результати, схожі з більш традиційними методами тестування. Дослідники припускають, що використання силіконових браслетів може бути корисним в дослідженнях полі летючих ПАУ.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button