Технології

Нові вітряні турбіни забезпечать Японію енергією на 50 років за рахунок тайфунів

Тайфуни, як правило, завжди пов’язують з масштабними руйнуваннями для цілої країни, але японський інженер розробив таку вітрову турбіну, яка може приборкати величезну міць цих бурь і перетворити її в корисну енергію. Якщо він правий, один тайфун може забезпечити Японію енергією протягом 50 років.

Атсуші Сімідзу винахідник першої в світі турбіни, що працює від потужності тайфуну. Це надзвичайно міцна конструкція, яка може не тільки протистояти силі, породженої тайфуном, але і конвертувати руйнівну енергію в корисну.

Враховуючи, що Японія в даний час бореться з браком енергії, яку спричинила аварія на станції Фукусіма в 2011 році — рішення Сімідзу можна вважати довгоочікуваним. Як повідомив сам інженер CNN: «насправді у Японії набагато більше вітряної енергії, ніж сонячної, просто вона не використовується».

У Японії вже було шість тайфунів в цьому році. Тому в україни величезний потенціал, щоб стати «наддержавою вітру».

Спроектовані Сімідзу турбіни відрізняються від звичайних у двох важливих аспектах. Перший полягає в тому, що турбіна працює на всеспрямованій осі, що дозволяє машині пережити непередбачуваність вітру. Другий аспект в швидкості обертання лопатей. Її можна регулювати, щоб гарантувати, відсутність поломки під час шторму.

Випробування прототипу дали 30 відсотків ефективності, що на 10 відсотків нижче, ніж у звичайних турбін. Однак головна відмінність нової технології від старої в тому, що винахід Сімідзу може реально працювати в шторм.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button