Технології

Новий європейський консорціум буде продавати водень за ціною бензину

Консорціум з тридцяти європейських компаній запустив в Іспанії проєкт HyDeal Ambition з метою забезпечити до 2030 року поставки екологічно чистого водню за ціною 1,5 євро / кг. Як повідомляється в прес-релізі, офіційній заяві про старт проєкту передували два роки досліджень і підготовчих робіт.

Уже зараз досягнуті різні угоди і домовленості про співпрацю між членами консорціуму. У 2022 році планується ввести в експлуатацію перший комплекс сонячних електростанцій потужністю близько 10 ГВт в Іспанії. Через вісім років після цього в рамках проєкту повинні будуть працювати сонячні електростанції з загальною потужністю 95 ГВт і електролізні установки, сумарно забезпечують потужність 67 ГВт.

Це дозволить щорічно виробляти 3,6 мільйона тонн екологічно чистого водню. Газоподібне паливо передбачається передавати через мережу сховищ і використовувати для потреб енергетики, промисловості і транспорту.

За заявою одного з учасників проєкту, заснованого на території іспанської газорозподільної компанії Enagаs, HyDeal Ambition – це більше ніж чергове підприємство по отриманню енергії без шкоди для навколишнього середовища, оскільки проєкт дозволить до 2030 року пропонувати екологічно чистий водень «за тією ж ціною, що і нинішнє викопне паливо ».

Представник HyDeal Ambition, засновник Soladvent і Solairedirect, який раніше обіймав посаду заступника директора з інновацій французького енергетичного гіганта Engie, підкреслює, що новий проєкт «являє собою цілісну промислову екосистему, що охоплює весь ланцюжок постачання екологічного водню».

До складу консорціуму увійшли постачальники одержуваної за допомогою сонця електроенергії, виробники будівельних матеріалів і установок для електролізу, газорозподільні компанії, енергетичні та промислові групи, інфраструктурні фонди, фінансові та юридичні фірми в основному з Іспанії, Франції та Німеччини.

HyDeal Ambition – не перший, хоча і найбільш амбітний проєкт в області виробництва водню екологічним способом. В кінці 2020 року Iberdrola заявила про створення консорціуму, покликаного забезпечити до 2026 року ціни водню менше 1,65 євро / кг за допомогою системи електролізерів на 25 ГВт. Активний розвиток водневої промисловості в Іспанії багато в чому обумовлений підтримкою з боку уряду країни, який планує інвестувати 1,5 мільярда євро в цей сектор до 2023 року.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button