Технології

Новий метод розкладає мікропластік прямо в джерелі забруднення

Група дослідників з Національного інституту наукових досліджень (INRS) розробила процес електролітичного очищення стічних вод, який руйнує мікропластик прямо біля їх джерела.

Стічні води можуть переносити в навколишнє середовище високі концентрації мікропластику. Ці маленькі частинки розміром менше 5 мм надходять від одягу, зазвичай у вигляді мікроволокон. Професор Патрік Дрогі, який очолював дослідження, зазначає, що зараз не існує ефективних методів розкладання мікропластику, які дозволили б усунути цей небезпечний забруднювач під час очищення стічних вод. Існуючі методи часто використовують фізичний поділ як засіб фільтрації. Ці технології не розкладають пластики, що вимагає додаткової роботи по їх усуненню.

Тому дослідницька група вирішила розкласти частки мікропластику шляхом електролітичного окислення, процесу, що не потребує додавання хімікатів.

«Використовуючи електроди, ми генеруємо гідроксильні радикали (* OH), які атакують мікропластик. Цей процес екологічно безпечний: він розщеплює частинки на молекули CO2 і води, які не токсичні для екосистеми », – пояснює дослідник.

Професор Дрогі передбачає використання цієї технології прямо у стоків комерційних пралень, які є джерелом викидів мікропластику в навколишнє середовище.

Лабораторні випробування води, штучно забрудненої полістиролом, показали ефективність розкладання 89%. Команда планує перейти до експериментів в реальних умовах.

Якщо технологія продемонструє свою ефективність, вчені проведуть дослідження для визначення вартості очищення і адаптації технології для очищення великих об’ємів стічних вод. Через кілька років цю технологію можна буде впровадити в пральнях.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button