Екологія

У стічних вода міститься достатньо енергії для живлення всіх 158 млн будинків

В міських стічних водах по всьому світу міститься достатньо енергії для живлення всіх домогосподарств у США і Мексиці. До такого висновку прийшли дослідники з Університету ООН, дослідження яких опубліковане на сайті організації.

Сьогодні у всьому світі щорічно виробляється близько 380 млрд кубометрів (м3 = 1000 л) стічних вод, що в 5 разів перевищує кількість води, що проходить через Ніагарський водоспад за рік. Цього достатньо, щоб заповнити озеро Вікторія приблизно за сім років, а женевське озеро — приблизно за три місяці.

Разом з тим, дослідники відзначають, що обсяги стічних вод постійно зростають: за прогнозами, цей показник зросте на 24% у порівнянні з поточними обсягами до 2030 року, а до 2050 року зростання становитиме 51%.

У стічних водах по всьому світу міститься приблизно 16,6 млн метричних т азоту, 3 млн. метричних т фосфору і 6,3 млн метричних т калію. Теоретично, повне вилучення цих поживних речовин зі стічних вод може компенсувати 13,4% світового попиту на них у сільському господарстві.

Крім економічних вигод від вилучення цих поживних речовин, існують також і екологічні переваги, такі як мінімізація евтрофікації — явища, при якому у водоймах спостерігається надлишок поживних речовин. Це призводить до активного зростання токсичних синьо-зелених водоростей, а також до загибелі водних тварин через нестачу кисню.

Крім того, енергія, що міститься в стічних водах, може забезпечити електрикою 158 млн домогосподарств, що приблизно дорівнює числу домогосподарств в США і Мексиці разом узятих.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button