Наука

Середземноморська дієта впливає на когнітивні функції в старості

Харчування сильно впливає на всі системи нашого організму. В черговий раз вченим вдалося довести, що середземноморська дієта позитивно позначається на роботі організму.

Середземноморський раціон харчування передбачає вживання великої кількості овочів і морепродуктів. Люди, які дотримуються цієї дієти, майже не їдять м’ясо. Дослідження показало, що суворе дотримання такого раціону пов’язано з вищими показниками пам’яті й гостроти мислення серед дорослих людей. Однак автори роботи не виявлено жодного зв’язку між середземноморською дієтою і поліпшенням показників мозкової діяльності. Це свідчать про те, що такий тип харчування може мати переваги для когнітивного функціонування в міру того, як ми стаємо старше, але він не може поліпшити ситуацію.

До таких висновків вчені з Единбурзького університету прийшли після проведення тестів з 500 осіб у віці 79 років, які не страждали деменцією. Учасникам було необхідно вирішити декілька завдань, які перевіряли швидкість мислення, пам’ять і знання слів, також люди заповнили опитувальник про свої харчові звички. Понад 350 учасників групи також пройшли магнітно-резонансну томографію (МРТ) головного мозку, щоб вчені могли отримати уявлення про структуру їх мозку (вчені не виявили різниці в структурі мозку між людьми, які слідували середземноморської дієти, і тими, хто харчувався по-іншому).

Дослідники відзначають, що позитивний ефект від середземноморської дієти може бути помічений у людей, які строго її дотримуються тривалий час. А ось рівень IQ, куріння, фізична активність і інші чинники здоров’я не впливають на зв’язок дієти з когнітивною функцією. Автори роботи припускають, що такий позитивний ефект досягається внаслідок споживання великої кількості сирих овочів і нижчого споживання червоного м’яса.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button