Здоров'я

Доведено: варені овочі корисніші, ніж сирі

Сирі й варені овочі надають різний вплив на мікроби в кишківнику людини. Виявилося, що попередня теплова обробка робить продукти більш корисними для ШКТ.

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско довели, що вживання вареної їжі справляє позитивний ефект на мікрофлору кишківника. Вони прийшли до такого висновку після дослідження раціону мишей. Їм давали продукти рослинного і тваринного походження в термообробленому і свіжому вигляді. Виявилося, що приготовані страви могли позитивно впливати на генну структуру мікробів в кишківнику. З-за цього останні поліпшували функціональність ШКТ. При чому такий ефект стосувався лише овочів, а не м’яса, яке було однаково корисним в обох варіантах.

Біологи вирішили провести аналіз подібної їжі, наслідком якого стало дивовижне відкриття. Сира зелень мала у своєму складі речовини, які пригнічували розмноження корисних бактерій і навіть пошкоджували їх. Аналогічні результати показали триденні випробування обох дієт на людях. Для регуляції травлення рекомендується утриматися від не приготовленої їжі, оскільки в ній міститься багато клітковини. Зокрема, варто завжди варити картоплю, моркву і буряк.

Кнопка «Наверх»
Закрыть