Земля

Новий супутник буде відслідковувати рівень океанів

Два супутники будуть з високою точністю відслідковувати підвищення рівня океанів. Вони сповістять населення про небезпеку високих припливів або штормів.

Супутник спостереження Землі, розроблений європейськими й американськими космічними агентствами, буде вимірювати підвищення рівня океанів, відстежуючи зміни, які загрожують порушити життя десятків мільйонів людей. Корисний вантаж піднімуть на 1300-кілометрову орбіту ракетою SpaceX Falcon 9.

Супутник Sentinel-6a стане першим з двох однакових пристроїв – другий запустять через п’ять років. Дослідники сподіваються забезпечити вимірювання «безпрецедентною точністю» до 2030 року. Кожний пристрій оснащений радіолокаційним висотоміром, який вимірює час, необхідний для проходження радарних імпульсів до поверхні Землі й назад.

Супутники будуть обертатися навколо планети на тій же орбіті, що і колишні місії, які надавали дані про висоту морської поверхні за останні три десятиліття. Вони картували 95% безльодового океану кожні десять днів.

Прискорене підвищення рівня океану, ймовірно, є наслідком зміни клімату, яке торкнеться найбільшої кількості людей протягом наступних трьох десятиліть. Дослідники вважають, що таким чином вони зможуть контролювати зміни й оповіщати про це владу країн по всьому світу.

Майже 800 млн людей живуть в межах 5 м від рівня океану, і навіть підвищення на кілька сантиметрів може привести до набагато більшого збитку від високих припливів і штормів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button