Земля

Вчені прогнозують серію руйнівних торнадо в США

Торнадо на території США все частіше виникають не як одиничні явища, а звалюються на той чи інший регіон цілою серією руйнівних атмосферних вихорів. Як показує дослідження, проведене американськими урядовими метеорологами, ця тенденція, яка спостерігається в останні роки, в найближчому майбутньому збережеться, тому американцям слід готуватися до екстремальних погодних явищ.

Автори дослідження проаналізували активність торнадо за останні шість десятиліть на підставі інформації з офіційної американської бази даних торнадо. Атмосферні вихори нижче категорії F1 (швидкість вітру яких нижче 117-180 кілометрів на годину) вчені не розглядали.

foto_cikavosti_17.10.2014-011_resized

Загальна кількість торнадо, як з’ясували вчені, щорічно залишається приблизно на одному рівні – в середньому 495 атмосферних вихорів в рік. Однак починаючи з 1970 року метеорологи стали реєструвати менше днів з торнадо, але набагато більше днів, коли американські регіони стикалися відразу з десятками руйнівних вихорів.

Читайте також:ТОП-10 найбільш природних феноменів, на які вчені не мають відповіді

Більш того, відзначають дослідники, дана тенденція з часом лише посилюється. Так, у списку десяти найбільш «врожайних на торнадо» днів за останні 60 років вісім припадають на період після 1999 року, в тому числі п’ять – після 2011 року. В цей рік, зокрема, були дні, коли метеорологи зареєстрували 115, 73, 53 і 52 випадки виникнення торнадо.

Крім того, середня кількість днів у році з 20 і більше торнадо збільшилося більш ніж удвічі з 1970 року. В останні 10 років таких днів за рік видається по п’ять і більше, а днів з 30 і більше торнадо – мінімум три рази (для порівняння, в 1970-х роках середній показник становив 0,6 дня на рік).

Метеоролог Гарольд Брукс з Національної лабораторії дослідження ураганів (Норман, штат Оклахома) при Національній адміністрації з питань океану та атмосфери, який очолював дане дослідження, підкреслює, що агентства з надзвичайних ситуацій, так само як і американські страхові компанії повинні бути готові до того, що в майбутньому серії торнадо відбуватимуться все частіше.

Хоча деякі експерти збільшення інтенсивності торнадо пов’язують з глобальним зміна клімату, а також впливом людини на атмосферу Землі, дане дослідження цю зв’язок не простежує.

Натхнення: gismeteo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button