Технології

Новий тандемний перовскит-кремнієвий сонячний елемент побив рекорд

Використання сонячних фотоелектричних елементів як поновлюваного джерела енергії знаходиться на підйомі, оскільки технологія стає більш ефективною і менш дорогою.

Новый тандемный перовскит-кремниевый солнечный элемент побил рекорд

Монтування перовскитних сонячних елементів на поверхні кремнієвих є одним зі способів збільшення кількості використовуваного сонячного світла, і тепер дослідники з Австралійського національного університету (ANU) побили новий рекорд ефективності для цих тандемних сонячних елементів.

Ефективність тандемних сонячних елементів

Дослідники кажуть, що їх нові тандемні сонячні елементи на основі перовскиту і кремнію досягли 27,7% ефективності перетворення сонячного світла в енергію. Це вдвічі більше, ніж було п’ять років тому (13,7 %), і це гідний крок у порівнянні зі звітами дворічної давності – 25,2 %.

Цікаво, що це перевершує більшість наявних у продажу сонячних батарей, ефективність яких коливається близько 20% позначки. Вони засновані виключно на кремнії, і очікується, що в найближчі кілька років ця технологія досягне своєї максимальної межі.

І кремній, і перовскит добре перетворять сонячне світло в енергію, але разом вони працюють ще краще. Це пов’язано з тим, що два матеріали поглинають світло різної довжини хвилі – кремній збирає в основному червоне і інфрачервоне світло, а перовскит спеціалізується на зеленому і синьому.

Новый тандемный перовскит-кремниевый солнечный элемент побил рекорд

Щоб максимально використовувати це, дослідники розміщують напівпрозорі осередки перовскиту поверх кремнієвих. Перовскит вловлює те, що йому потрібно, в той час як інші довжини хвилі фільтруються кремнієм. У цьому випадку дослідники ANU зробили дизайн ще більш ефективним, налаштувавши верхній шар.

«Ми покрили активні верстви перовскиту в перовскитних сонячних елементах новим матеріалом н-бутиламмоній бромідом, який є іншим типом перовскиту, він розташовується в двох вимірах», – говорить Нью Доун, провідний дослідник. «Цей матеріал допомагає зменшити дефекти на поверхні активних верств перовскиту, тому він покращує характеристики перовскиту сонячного елемента».

Зараз команда працює над підвищенням цієї ефективності ще більше, зі швидким наближенням комерціалізації технології. На думку дослідників, ефективність повинна скласти близько 30 %, перш ніж вона стане життєздатною для масового виробництва, і очікується, що це відбудеться до 2023 року.

За матеріалами newatlas.com

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button