Екологія

Чому черепахи їдять пластикове сміття?

З-за того, що люди безвідповідально викидають сміття прямо з вікон автомобілів, кораблів і навіть власних будинків, наша планета поступово перетворюється на звалище відходів. У 2019 році британські вчені оголосили, що океанські глибини вже перетворилися в урни для пластикових відходів і становлять небезпеку для багатьох видів тварин. Особливо сильно від цього страждають морські черепахи, які сприймають пластикове сміття за їжу, активно поїдають його і зрештою гинуть. Але чому черепах не відштовхує запах пластику? Пошуком відповіді на це питання зайнялися американські вчені з Університету Флориди і Стенфордського університету.

Почему черепахи едят пластиковый мусор?

Черепахи стали часто вживати в їжу пластик

За даними результатами дослідження, які були опубліковані в науковому журналі Current Biology, плаваюче у воді сміття швидко набуває запах і смак водоростей. Річ у тім, що до пляшок та інших виробів з пластику швидко липнуть частинки різних водоростей, а також на них утворюється наліт з водних бактерій. У кінцевому підсумку виходить, що пластикове сміття набуває «природні» запахи і черепахи помилково поїдають їх, беручи за їжу.

Тварини їдять пластик

Щоб переконатися в своєму припущенні, вчені провели експеримент за участю 15 вирощених у неволі головастих черепах. Вони були випущені в великий резервуар зі справжньою їжею і пластиковим сміттям з прилиплими бактеріями та водоростями. У ході спостережень вчені помітили, що черепахи реагували на пластикові відходи так само, як і на звичайну їжу. Раніше вчені припускали, що відходи можуть залучати тварин і своїм зовнішнім виглядом. Але керівник нового дослідження Джозеф Пфаллер оголосив, що причина криється не тільки у зовнішній привабливості, але і в смаку і запаху.

Можливо, саме тому пластикове сміття поїдається іншими тваринами. Пляшки, рибальські мережі та інші відходи нерідко виявляються всередині риб, морських ссавців і навіть птахів. Наприклад, в 2019 році на березі шотландського острова Гарріс був виявлений мертвий кашалот, всередині якого було виявлено близько 100 кілограмів різного сміття. Крім рибальських мереж, в ньому було знайдено пластикові стаканчики і гумові рукавички. Швидше за все, вони потрапили у воду з кораблів, екіпаж яких безвідповідально викидає сміття прямо за борт.

Почему черепахи едят пластиковый мусор?

Пластик в носі черепахи

Вважається, що на цей час пластик вживає 52% з усіх існуючих тепер черепах. Як тільки черепаха з’їдає один шматочок пластикового сміття, ймовірність її смерті різко збільшується на цілих 22%. Якщо ж тварина заковтує більше 14 шматочків, ризик смерті підвищується до 50%. Швидше за все, в майбутньому кількість смертей черепах через пластикове сміття буде тільки збільшуватися, тому що вони з часом можуть почати споживати ще більше відходів. Така тенденція вже спостерігається у птахів, тому деякі вчені прогнозують, що до 2050 року в організмі практично кожного морського птаха буде міститися пластикове сміття.

Окрім того, що пластик проникає в організми тварин, так він міститься навіть у людських організмах. Так, в 2019 році німецькі вчені з’ясували, що в організмах 97% місцевих дітей є крихітні частинки мікропластику, джерелами яких є антипригарні покриття сковорідок і одноразовий посуд.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button