Технології

Інженери створили полімерний матеріал, який згинається в бік джерела світла

Інженери з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі створили з нанополімерів матеріал, здатний згинатися в бік джерела світла подібно рослинам — і в чотири рази підвищить ефективність пристроїв, що перетворюють енергію світла. Стаття з описом дослідження опублікована в журналі Nature Nanotechnology.

Відомо, що рослини орієнтують свої органи перпендикулярно світлу, що падає — це дозволяє їм більш ефективно отримувати енергію та використовувати її для фотосинтезу.

Вчені вирішили відтворити ці властивості. Проаналізувавши попередні розробки гнучких матеріалів, які вигиналися до світла завдяки зміні орієнтації молекул і сильно залежали від температури і інтенсивності світла, дослідники створили полімер, який не деформувався по частинах, а цілком.

Розроблені ними фоточутливі полімери при впливі світла і підвищенні температури стискалися і асиметрично деформувалися, згинаючись в бік джерела світла.

Дослідники вважають, що нові полімери можуть використовуватися в сонячних батареях і дозволять забезпечити в чотири рази більшу можливість перетворення енергії світла в теплову, ніж статичні фотоперетворювачі.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть