Технології

У США літаки будуть оновлювати за допомогою 3D-друку

ВПС США планує оновлювати свої літаки за допомогою деталей, надрукованих на 3D-принтері. Це підвищить швидкість ремонту, а також знизить вартість деталей з 8500 до 700 доларів.

У військовому відомстві пояснили, що їм часто потрібно замінити конкретну деталь і її іноді потрібно відтворювати по втраченим прес-формам, при цьому вона повинна точно відповідати оригінальним деталям. Тираж у цих випадках дуже маленький — іноді потрібно 2-3 деталі, що робить виробництво довгим і невигідним. Тому у ВПС США вирішили придумати новий підхід для ремонту літаків.

Це проблема стосується військово-повітряних сил, флот яких в основному був створений за часів холодної війни. Старі літаки C-5, B-52 і KC-135 мають середній вік 40, 56 і 57 років. Середній вік літака ВПС — 23 роки. Щоквартально військовий філія отримує 10 тис. запитів на виробництво запчастин.

За допомогою 3D-друку можна виробляти багато деталей — від дрібних до більш масштабних.

«Тепер, якщо нам знадобляться дві або три деталі для літака B-52, — зазначили у ВПС США, ми можемо просто передати одному з наших принтерів, а не чекати місяці, поки нам передадуть їх з заводу».
За останні кілька тижнів ВПС вже надрукувала тисячі таких деталей з металу, пластику, вуглецевого волокна.

 

«Ми повинні знайти найкращі способи, щоб наші літаки працювали якомога довше», — зазначив Уїлл Ропер, помічник міністра ВПС по технологіях і матеріально-технічного постачання. Він додав, що якщо в минулому заміна однієї деталі обходилася їм в середньому в 8500 доларів, то за допомогою 3-D друку ціна знизилася до 700 доларів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button