Технології

Бездротова небезпека. Як зменшити потенційну шкоду від Wi-Fi

Такі висновки не лише науковців, а й влади ЄС. «Ряд фахівців і деякі громадські організації вимагають посилити заходи при використанні wi-fi і нових технологій, особливо в громадських місцях типу шкіл і лікарень», – йдеться в статті. Газета наводить подробиці. Фонд Vivo Sano підрахував: дитина, яка ходить в дитячий садок і школу з 3 до 16 років, буде більше 10 тис. годин піддаватися впливу випромінювання від бездротових пристроїв.

Правда, в міністерстві освіти Каталонії стверджують: заміри рівня електромагнітного випромінювання в школах продемонстрували, що він набагато нижче гранично допустимого. «Нормативи дуже ліберальні», – заперечує геобіолог Жоан Карлес Лопес. Правда, в ЄС вже діє стандарт, що обмежує потужність випромінювання пристроїв мобільного зв’язку.

ВООЗ зазначає, що головний ефект від радіовипромінювання – нагрівання тканин організму. Правда, випромінювання мобільного телефону здебільшого абсорбується шкірою, а в мозку або інших внутрішніх органах відбувається незначне підвищення температури. Що стосується мереж wi-fi, то вони впливають на мозок ще слабше, ніж телефони, запевняє Елізабет Кардіс з Центру досліджень епідеміології навколишнього середовища. У той же самий час дослідження Interphone на матеріалі 13 країн виявило: у тих, хто дуже активно користувався мобільником, можливо, частіше розвивається такий вид пухлини, як гліома.

Міжнародне агенство досліджень раку (IARC) вже оголосило радіочастоту EMF (RF), використовувану для мобільного зв’язку, потенційним карциногеном людини.

Експерти рекомендують конкретні заходи.
1) Не притискати мобільник до голови, а використовувати гарнітуру;
2) розміщувати точку доступу до wi-fi не ближче ніж в 1 м від місць, де людина проводить багато часу (ліжко, стіл, диван, місця для ігор);
3) передавати великі обсяги даних або дивитися потокове відео лише у випадку, якщо бездротовий зв’язок пристрою з точкою доступу хороший (при повторній передачі вплив випромінювання посилюється);
4) використовувати термінали з контролем потужності (наприклад, ECO DECT замість DECT);
5) вимикати точки доступу, коли вони не використовуються (інакше пристрій все одно посилає сигнали);
6) у громадських місцях краще встановити одну мережу wi-fi для всіх пристроїв або повернутися до провідного інтернету.

Натхнення: gigamir.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button