Здоров'я

Новий імплантат захистить жінок від передачі ВІЛ статевим шляхом

Вченим з Канади вдалося створити унікальний вагінальний імплантат, що сприяє зниженню ризику передачі ВІЛ статевим шляхом. Технологія сприяє зменшенню кількості клітин, які зазвичай вражає вірус.

Ця хвороба залишається однією з головних проблем медицини. За даними ВООЗ, у світі в 2016 році налічувалося понад 36 мільйонів людей, у яких діагностована ВІЛ-інфекція. На сьогоднішній день у практиці застосовується безліч методик, які допомагають не допускати тяжких форм цього захворювання, але від неї не можна вилікуватися повністю.

Нова розробка базується на результатах експерименту поширення вірусу в Кенії. Ще в 1990-х роках фахівці виявили, що деякі жінки легкої поведінки залишаються стійкими до зараження, незважаючи на те, що не використовують захист при статевому акті. До цього призводять особливості Т-лімфоцитів, присутніх в організмі. Вони являють собою мішень для ВІЛ. Однак у ряді випадків ці елементи не активізуються, продовжуючи залишатися в стані спокою.

Творці нової методики спробували штучно відтворити процес. Щоб придушити механізми активації клітин, вони використовували препарат від малярії, який має імуносупресивну дію. Лікарський засіб у таблетках сильно швидко руйнується при прийнятті, тому не встигає досягти піхви. На основі цих висновків учені і придумали вагінальний імплантат для доставки препарату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button