Здоров'я

Поєднання хіміотерапії і гормональної терапії допомагає хворим на рак простати жити довше

Чоловіки з невиліковним раком простати живуть на два роки довше, якщо проходять курс хіміотерапії в той же час, коли проводиться стандартне лікування гормонами, кажуть британські вчені з Уорікського університету.

e137520bf8c9b1b18aef2e8f742edd89

В даний час хіміотерапія пропонується чоловікам тільки в тому випадку, якщо гормональне лікування не уповільнює поширення раку. Крім того, багато пацієнтів вважають за краще не використовувати хіміотерапію через побічні ефекти. Але дослідники говорять, що хіміотерапія може продовжити роки життя, якщо буде застосовуватися, як тільки у чоловіків був діагностований агресивний рак простати.

Читайте також: 

Фахівці вивчили 6500 британських чоловіків з раком простати. В середньому, ці люди живуть від 4 до 5 років після постановки діагнозу метастатичний рак простати, який означає, що він поширився на кістки або інші органи. Початкові висновки з даного дослідження показали, що чоловіки жили в середньому на 22 місяці довше, якщо хіміотерапія застосовувалася у поєднанні зі стандартною гормональною терапією. Фахівці вважають, що люди з агресивними пухлинами, які ще не поширилися, проживуть ще довше при застосуванні хіміотерапії.

«При раку простати хіміотерапія використовується в набагато більш просунутій стадії хвороби протягом декількох років, але тепер ми знаємо, що хіміотерапія повинна бути розпочата раніше, як тільки починається гормональна терапія», – говорить професор Малкольм Мейсон.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button