Технології

Рекорд швидкості передачі даних з космосу на Землю

Інфрачервона система доставки терабайт (TBIRD) використовувала лазер для передачі величезних обсягів даних зі швидкістю до 100 гігабітів в секунду (Gbps).

Ця швидкість передачі даних набагато вища, ніж у більшості технологій, що забезпечують супутниковий інтернет. Наприклад, Starlink від SpaceX пропонує клієнтам преміум-класу швидкість до 500 Мбіт / сек, а швидкість передачі даних на Міжнародній космічній станції становить трохи вище 600 Мбіт /с. Система TBIRD здатна передавати інформацію в 200 разів швидше.

Більшість супутників спілкуються з наземними станціями за допомогою радіохвиль. Система TBIRD використовує лазерний промінь, який може передавати в 1000 разів більше даних в одному пакеті. Однак у лазерів є свої перешкоди-промені набагато вужчі, що вимагає більш точного позиціонування передавача і приймача. Випромінювання лазерів також може спотворити атмосфера, що призводить до втрати даних. Але TBIRD має рішення всіх цих проблем.

Супутник містить три основні готові компоненти – високошвидкісний оптичний модем, підсилювач оптичного сигналу та накопичувач — все це упаковано в контейнер розміром із коробку для взуття. Щоб вирішити проблему втрати даних, команда розробила нову версію так званого протоколу автоматичного повторного запиту (ARQ). Це дозволяє приймачу наземної станції попередити відправника про конкретні пакети даних (кадри), які він пропустив, тому супутник може просто повторно надіслати їх.

Що стосується вирівнювання, TBIRD використовує спеціальну систему сигналізації помилок, яка налаштовує весь супутник так, щоб він був точно спрямований на приймач. На думку вчених, це дозволяє мініатюризувати оптичні компоненти. Виконавши початкове завдання швидко передавати величезні обсяги даних за допомогою лазерів, вчені зараз планують подвоїти швидкість TBIRD.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button