Технології

Новий пристрій для отримання енергії від океанських течій

Інженери Мадридського політехнічного університету (Іспанія) представили прототип пристрою, призначеного для вироблення енергії від океанських течій. Пристрій працює на великій глибині і здатний виробляти близько 1 МВт енергії. Так само, на думку інженерів, важливим є той факт, що їх розробка виявилася недорогою, що дозволить використовувати її більшому числу споживачів.

Для випробування в рамках проекту PROCODAC інженери з Іспанії виготовили прототип майбутнього пристрою в масштабі 1 до 10. Як повідомляється, при нормальних розмірах пристрій буде виробляти близько 1 МВт енергії. Прилад включає в себе спеціальний океанський буй, який здатний занурюватися під воду на велику глибину — від 40 метрів і глибше.

Результати випробування прототипу виявилися вельми успішними і підтвердили, що прилад в перспективі зможе виробляти заданий обсяг енергії, а крім того зможе маневрувати під водою за допомогою дистанційного керування.

Особливість нового прототипу — це робота на великій глибині. До цього всі подібні прилади могли занурюватися не більше ніж на 30-50 метрів під воду, при цьому вміст таких пристроїв обходився дуже дорого і був не по кишені споживачам.

Прототип пристрою від іспанських інженерів являє собою конструкцію з нержавіючої сталі з центральною частиною і трьома периферійними частинами, з’єднаними між собою нетовстими перемичками. Генератор, мультиплікатор і контрольно-вимірювальна системи знаходяться всередині, в той час як ротор, який «ловить» океанські течії, розташовується зовні.

Під час випробувань розробники перевірили роботу ходової частини приладу, його маневреність. Також були проведені дослідження з гідродинаміки і управління енергією. Вчені залишилися задоволені результатами тестів. Вони відзначили, що вдалося знизити витрати на виробництво, монтаж і обслуговування виробу, без втрати продуктивності. Таким чином, в перспективі прилад може бути використаний навіть малими промисловими підприємствами, наприклад, невеликими верфями.

Кнопка «Наверх»
Закрыть