Головна / Технології / Новий пристрій для отримання енергії від океанських течій

Новий пристрій для отримання енергії від океанських течій

Інженери Мадридського політехнічного університету (Іспанія) представили прототип пристрою, призначеного для вироблення енергії від океанських течій. Пристрій працює на великій глибині і здатний виробляти близько 1 МВт енергії. Так само, на думку інженерів, важливим є той факт, що їх розробка виявилася недорогою, що дозволить використовувати її більшому числу споживачів.

Для випробування в рамках проекту PROCODAC інженери з Іспанії виготовили прототип майбутнього пристрою в масштабі 1 до 10. Як повідомляється, при нормальних розмірах пристрій буде виробляти близько 1 МВт енергії. Прилад включає в себе спеціальний океанський буй, який здатний занурюватися під воду на велику глибину — від 40 метрів і глибше.

Результати випробування прототипу виявилися вельми успішними і підтвердили, що прилад в перспективі зможе виробляти заданий обсяг енергії, а крім того зможе маневрувати під водою за допомогою дистанційного керування.

Особливість нового прототипу — це робота на великій глибині. До цього всі подібні прилади могли занурюватися не більше ніж на 30-50 метрів під воду, при цьому вміст таких пристроїв обходився дуже дорого і був не по кишені споживачам.

Прототип пристрою від іспанських інженерів являє собою конструкцію з нержавіючої сталі з центральною частиною і трьома периферійними частинами, з’єднаними між собою нетовстими перемичками. Генератор, мультиплікатор і контрольно-вимірювальна системи знаходяться всередині, в той час як ротор, який «ловить» океанські течії, розташовується зовні.

Під час випробувань розробники перевірили роботу ходової частини приладу, його маневреність. Також були проведені дослідження з гідродинаміки і управління енергією. Вчені залишилися задоволені результатами тестів. Вони відзначили, що вдалося знизити витрати на виробництво, монтаж і обслуговування виробу, без втрати продуктивності. Таким чином, в перспективі прилад може бути використаний навіть малими промисловими підприємствами, наприклад, невеликими верфями.