Технології

Нечистоти, сонячне світло, водорості – нові джерела біопалива

Іспанські інженери продовжують винаходити інноваційні технології переробки водоростей. Чіклана-де-ла-Фронтера, курорт на південно-західному узбережжі Іспанії, стане першим містом у світі, де стічні води стануть джерелом екологічно чистої енергії – за «посередництвом» водоростей, повідомляє iTechpost.

Новий завод називається All-gas – за співзвучністю з іспанським словом algas (водорості). Там сонячне світло, двоокис вуглецю з повітря і нечистоти, вироблені гостями та місцевими жителями, використовуються для вирощування водоростей. Потім ця біомаса спалюється – як паливо – на електростанціях та в автомобілях.

Поки завод працює у випробувальному режимі, його площа становить 200 м2. У червні інженери зібрали перший урожай водоростей. До грудня вони розраховують заправити цілу машину біопаливом власного виробництва.

Завод вартістю в 15,7 мільйонів доларів – перший прецедент фінансування муніципальною владою системи, яка буде виробляти екологічно чисту енергію на продаж – в тому числі біопалива для автомобілів на суму 130000 доларів на рік. За підрахунками керівників проекту, він на 26 мільйонів доларів дешевший, ніж аналогічна система, що працює на викопному паливі.

У 2015 році, коли Аll-gas вийде на проектну потужність, він буде вирощувати і переробляти три тонни водоростей на рік, і вони будуть займати 10,5 гектарів площі землі. Водорості вирощуються на соленосних полях вздовж берега моря.

All-gas належить Aqualia, третьої за величиною приватної водопровідної компанією в світі. 60% фінансування проекту забезпечує програма Євросоюзу з вимірювання продуктивності водоростей в якості джерела палива з біомаси (FP7). Керівники проекту також склали список з 300 містечок, де умови сприяють спорудженню аналогічних заводів. Про це вже ведуться переговори з французькою компанією, представниками Бразилії та Об’єднаних арабських еміратів.

«Можливо, що 40 мільйонів людей – це як все населення Іспанії – зможуть зарядити 200,000 автомобілів, просто спустивши туалет!», – Заявив Френк Рогалла (Frank Rogalla), глава проекту.

Натхнення: nauka21vek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button