Людина

Криза середнього віку – чи варто панікувати?

«Добре бути молодим, незалежно триматися», – приблизно така думка звучить в одній відомій пісні. У віці двадцяти років людина має право на помилку. Любий прокол сприймається начальством-батьками як мила помилка молодості. А насправді ти талановитий, симпатичний і перспективний.

А ось до 30-40 років час, відпущений на обтесування, вже вийшов, ти зобов’язаний бути майже бездоганним. Будь-які дурниці, розбрід і хитання просто виключені. У цей час чоловік входить в один з найскладніших етапів життя, коли доводиться відповідати на питання про те, чого добився, на що пішли роки, чого можна чекати попереду. Такий період має назву кризи середнього віку.

Чоловіка змушує звертати увагу на стан свого здоров’я його дорогоцінне тіло, і він критично оцінює себе в пошуках ознак колишньої моложавості. Підсумки такого іспиту часто бувають невтішними. Особливо, якщо, приміром, поруч син, що став раптово зовсім дорослим і симпатичним хлопцем. Тут є від чого впасти в депресію.

Саме на період 35-40 років у чоловіків припадає більшість розлучень, неадекватних, на думку оточуючих, вчинків, і навіть пік самогубств. Чоловік прагне довести собі і всім, що він ще неабиякий молодець, що молодість і всі її атрибути при ньому. Починаються метання: зміна колишнього гардероба на більш демократичний і молодіжний; зміна роботи, нерідко стабільної, але занудної; поява коханок, і навіть відхід від дружини до більш молодої жінки. І все це виключно заради того, щоб надолужити згаяне і утримати молодість, що втікає.

Але все наочніше стають ознаки старіння, а про свою зовнішність сучасний чоловік навчився піклуватися не менше, ніж жінка. Лисіюча або сивувата шевелюра – вагома підстава для безрадісного настрою. Додамо сюди і невеличкий животик, зморшки, що миттєво з’явилися на обличчі, і спогади про той час, коли «всі члени були гнучкі, за винятком одного».

Але вихід з подібного психологічного стану існує. Цілком можна змінити ситуацію. Сучасна косметологія, спорт, відмова від куріння і спиртного здатні творити чудеса. Однак не кожен готовий на такі «жертви» заради того, щоб отримати «молодильний» ефект. Так що ж тепер, залишити все як є і зовсім зануритися в депресію? Не варто цього робити. Тому що якщо не можна змінити ситуацію, то варто змінити своє ставлення до неї, завдяки чому все навколо зможе змінитися на вашу сторону.

Криза існує не в реальному світі, а в голові людини. Тому й завдання: змінити точку зору на проблему, уникати стереотипів у своєму сприйнятті, врахувавши при цьому, що існує всередині ще такий ворог, як недовіра.

При цьому сімейній людині позбутися похмурих думок, пов’язаних з віком, простіше, ніж холостяку. По-новому поглянувши на сім’ю, дітей, можна тільки порадіти, що до сорока років у тебе є таке багатство. Навіть якщо з найближчими родичами склалися не зовсім хороші стосунки або зовсім відсутнє взаєморозуміння, при певних зусиллях це можна перебороти.

А хто сказав, що в зрілому віці не можна поміняти професію і зайнятися чим-небудь іншим? Ще стільки сил і часу в запасі! Якщо професія не до душі, але весь час доводилося тягнути лямку заради заробітку, то в момент, коли діти підросли, покинувши рідне «гніздо», можна і про себе коханого подумати. Саме час згадати і про мрії молодості, які колись не вдалося здійснити з тих чи інших причин. Є маса цікавих занять, які допоможуть скрасити дозвілля і здійснити давню мрію.  Або найкращим варіантом, якщо маєте достатньо потуги – організувати власний бізнес, першим кроком до якого це http://knp.by/. Новий подих, нові враження та купа проблем – вдихнуть у вас сили та позбавлять відчуття меншовартості.

Наприклад, якщо ви мріяли в своєму дитинстві стати капітаном далекого плавання, але життєві реалії продиктували інший вибір, то чому б не зайнятися водними видами спорту або вже, як мінімум, створенням макетів вітрильників? Це не тільки захоплююча справа, але для когось стає справжнім бізнесом. Та хіба мало цікавих сфер, куди можна прикласти свої зусилля, отримуючи величезну хвилю позитиву у відповідь?

Не так вже це й складно зробити життя цікавим і радісним. Адже навіть одна гарна подія на місяць здатна дати відчуття насиченого і наповненого чудовими подіями життя. А це і є відчуття щастя! Криза середнього віку у чоловіків – це той період, переживши який, представники сильної статі набагато краще розуміють себе і навколишній світ. Відбувається переоцінка цінностей і зміна координат. Потрібно усвідомити і з вдячністю прийняти всі безумовні переваги, що дарує вік! І чудово, якщо людина зрозуміє, що не варто відкладати життя на потім, що життя в цілому і в своїх деталях не привід для смутку. А кожен день здатний постійно дарувати як маленькі, так великі радості.

Натхнення: http://shkolazhizni.ru/,  автор Виталий Брусиловский


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button