Технології

Скорочення використання бетону за рахунок повітря

Німецький будівельний проєкт не дав приблизно 136 тоннам вуглекислого газу потрапити в атмосферу завдяки використанню повітряних кишень з переробленого пластику в його бетонних плитах.

Дві будівлі SparkassenVersicherung (SV) в районі Глюкштайн в Мангеймі будуються з бетонних плит, розроблених компанією Cobiax, які містять порожнечі, так що використовується менше бетону.

Економія бетону в будівництві

Завдяки наявності порожнистих сфер з пластику в плитках на 35% менше матеріалу, ніж в твердому залізобетоні. Ці сферичні порожнини формують частини плити, не потрібні для несучого навантаження.

Це не тільки призводить до скорочення вмісту бетону – одного з основних джерел викидів вуглецю в світі, – але і полегшення плит знижує енерговитрати, необхідні для транспорту.

Для 13-поверхових будівель SV, спроєктованих архітектурною студією Sacker, це означало менше використання бетону на 1613 тонну в двох будівлях при значній економії CO2.

«Менший об’єм бетону знижує викиди забруднювальних речовин, тому ми змогли досягти економії CO2 на 136 тонн, використовуючи нашу систему в проєкті Quartier4», – сказав Кобіакс. «Знадобилося всього 100 поїздок на бетономішалці, щоб отримати в цілому 645 кубічних метрів бетону».

Фаза будівництва оболонки була завершена в 2019 році, а повне завершення – улітку 2020 року. Побудовані девелопером Diringer & Scheidel, змішані житлові і комерційні вежі, складуть 24 300 квадратних метрів офісних площ і квартир.

Cobiax розглядає свій продукт як продовження будівельної техніки, яка існувала з давніх часів, вказуючи на «касети» в римському Пантеоні, які зменшують вагу стелі і забезпечують його розмір.

Засновник компанії Карстен Пфеффер розробив свій власний підхід до цієї справи з допомогою докторських досліджень в кінці 1990-х років і звідти з’явився Cobiax.

Бетон знаходиться в центрі уваги в архітектурі і будівництві, оскільки зростає поінформованість про його вплив на навколишнє середовище. Сам по собі цей матеріал складає близько восьми відсотків від загального обсягу викидів вуглекислого газу в світі.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button