Всесвіт

Астрономи зафіксували рух на поверхні комети Чурюмова-Герасименко

Вчені повідомляють про зафіксований рух на поверхні комети Чурюмова-Герасименко. Незвичайне явище було відмічено співробітниками Європейського космічного агентства при перегляді зображень, отриманих місією Rosetta.

Як відомо, апарат Rosetta функціонував з місією на кометі в 2014-2016 роках, в результаті чого було зібрано великий масив з фотографіями. Лише нещодавно вченим вдалося помітити незвичайне пересування валунів на небесному тілі та свідоцтва обвалу скель. Уламки породи розсипані по всій кометі, а багато з них можуть рухатися і навіть підстрибувати. Свідченням цього явища експерти вважають валун, що знаходиться в області «гладкої шиї». Його маса становить 230 тонн, а вчені підозрюють, що він впав з 50-метрової скелі, але не розбився, а залишив заглиблення в пухкому ґрунті. Ще одне обвалення було названо «драматичним», оскільки його площа склала близько 2000 квадратних метрів.

Пересування порід на кометі допомагає вченим визначити механічні властивості падаючих об’єктів і поверхні. В цілому, останню вважають дуже рихлою в порівнянні з земними скелями.

Кнопка «Наверх»
Закрыть