Всесвіт

Обсерваторія НАСА виявила потужний сонцетрус (відео)

Перший в 25-му сонячному циклі сейсмічний солнцетрус стався на дальній стороні зірки.

Космічна обсерваторія сонячної динаміки (SDO) НАСА зафіксувала на Сонці сейсмічну активність. Про відкриття порталу Spaceweather.com повідомив дослідник сонцетрусів і професор технологічного інституту Нью-Джерсі Олександр Косовичев. За словами вченого, сейсмічна активність супроводжувала сонячний спалах класу X1.5 10 травня 2022 року.

Відео: SDO NASA

Сонцетрус – це епізоди сейсмічної активності на Сонці, подібні до землетрусів, але набагато потужніші. Сонячні поштовхи, вперше були виявлені в 1996 році. Вони супроводжують деякі, але не всі сонячні спалахи. Як правило, енергія солнцетрусів в 40 тис.разів більше знаменитого землетрусу в Сан-Франциско в 1906 році.

Як і під час землетрусів, сейсмічні хвилі поштовхи пронизують надра Сонця, але з незрозумілою різницею. Хвилі прискорюються до 400 тис. км / год при проходженні через Сонце, а потім раптово зникають.

Вчені відзначають, що ми знаходимося на початку 25-го циклу сонячної активності. Одинадцятирічний цикл розпочався у грудні 2019 року. Нині ми знаходимося в частині циклу, що швидко посилюється. Це означає, що найближчим часом можна очікувати більше сонячних землетрусів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button