Наука

Біологи з’ясували, що коронавірус може накопичувати мутації

Мутації у коронавірусу нового типу виникають через неправильне редагування або пошкодження готової копії РНК вірусу, а не в результаті випадкових помилок, як це відбувається в інших вірусів. Це з’ясували фахівці Інституту Сенгера. Наукова стаття з висновками вчених опублікована в електронній бібліотеці bioRxiv, повідомляє tvbrics.com.

Image by Daniel Roberts from Pixabay

Тепер відомо, що SARS-CoV-2 накопичує мутації приблизно з тією ж швидкістю, що і збудник грипу. Однак досі неясно, яким чином виникають зміни й до чого призводить їх накопичення в геномі вірусу.

Вчені проаналізували, як змінюється коронавірус при передачі від людини до людини, а також з’ясували, мутує він всередині зараженого організму.

Усередині хворого інфекція мутує з тією ж швидкістю, що і зовні. При цьому на кожну копію вірусу в середньому припадає трохи менше однієї мутації. Самі ж зміни відбуваються в певний момент життєвого циклу, коли формується так звана «плюсова» форма РНК.

Віруси з плюсовою формою РНК можуть змушувати клітку виробляти свої ферменти відразу після проникнення всередину неї. Однак для формування нових копій самих себе їм потрібна і «негативна» форма РНК, за виробництво якої відповідають вірусні білки з-поміж РНК-полімерази. При читанні «мінусових» РНК і копіюванні геному вірусів ці елементи часто помиляються, тому і з’являється велика кількість мутацій.

Нове дослідження як раз демонструє, що для SARS-CoV-2 цей процес характерний. Основні зміни в його геномі виникають вже після формування нового ланцюжка «плюсової» РНК. На користь цього говорить те, що в геномі збудника COVID-19 переважають два типи мутацій, які можуть з’являтися тільки в подібній формі РНК. Чому так відбувається – вченим ще належить з’ясувати. Вивчення цього питання допоможе спрогнозувати подальшу еволюцію вірусу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments