Екологія

Очисні споруди Угорщини не справляються зі “сміттєвими потоками” з України?

Новозбудовані очисні споруди Угорщини не справляються зі сміттям з України.

Про це повідомляє Асоціація управління відходами (АУВ), передає ecopolitic.com.ua.

“Кілька днів дощу — і повноводні ріки Закарпаття понесли до ЄС тонни сміття з гірських сіл, – зазначають в організації. – Стихійні сміттєзвалища з місцевої проблеми стали міжнародною”.

Причиною утворення сміттєвих потоків називають насамперед украй погано налагоджений централізований збір сміття на Закарпатті. Через те, що перероблення майже відсутнє, а умов для облаштування полігонів у гірській місцевості немає, повсюди виникають стихійні сміттєзвалища.

У багатьох гірських селах закарпатці навмисно виносять сміття на берег, щоб “вода його забрала”. Під час підняття рівня води відходи з берегів потрапляють у ріки. Це сміття чіпляється за повалені дерева і в руслі поступово утворюються величезні сміттєві острови.

Зокрема, тільки впродовж року виявили 86 сміттєвих островів на берегах Тиси. “У Рахові, географічному центрі Європи, за 20 метрів від русла Тиси утворилася 8-метрова сміттєва гора, довжиною – 300 метрів, а шириною, ймовірно, удвічі більшою, — зазначили в АУВ. – Тонни пластику, що мали б бути на заводах вторинне перероблення, псують не тільки краєвиди Карпат, а й повітря та ґрунтові води”.

За словами надзвичайників, які змушені періодично розчищати русла гірських рік, завали стають причиною паводків. Це зумовлено тим, пояснили в ДСНС, що фактично заблоковано нормальну спроможність протоку русла.

Неодноразово і уряд, і президент Угорщини надсилали офіційні листи з проханням розібратися з проблемою відходів, але зрушень із боку української влади досі немає.

За останні роки з річки Тиси та її заплав виловили приблизно 180 тонн пластикових відходів.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button