Здоров'я

Одруженим людям краще вдається перенести операцію на серці

Вченими в Університеті Мічигану було проведено дослідження, результати якого показали, що одружені люди набагато краще переносять операції на серці в порівнянні зі своїми самотніми ровесниками.

6bcd565ad65c0c9bbb2f79ec34443de0

Виявилося, що самотні, овдовілі, або розлучені люди після операції на серці з вірогідністю 40% вмирають або залишаються на все життя інвалідами. Одружені люди в свою чергу часто переносять подібні операції без ускладнень і виживають. Дослідники припускають, що подібна закономірність є результатом сильної психологічної підтримки з боку близьких людей.

Психологи в свою чергу роз’яснюють, що думки про близьку людину завжди допомагають хворому, який йде на операцію, мотивувати себе на одужання. Самотні люди такою мотивації не мають. Також вченими вживаються заходи щодо створення на основі отриманих даних методики, що дозволяє ідентифікувати пацієнтів з підвищеним ризиком летального результату або мають високий шанс на ускладнення після операції на серці.

Фахівці довели, що соціальна підтримка є невід’ємним потужним інструментом, який сприяє одужанню після проведення складних хірургічних операцій.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button