Людина

Офіси з відкритим плануванням придумав диявол

На випадок, якщо ви ще сумніваєтеся в тому, що офіси з відкритим плануванням винайшов сам диявол, Harvard Business Review розповідає про нове дослідження, яке демонструє, наскільки вони засмучують працівників – і наскільки мізерні, з іншого боку, їх переваги. Обстеживши 42700 працівників американських офісів, вчені-дослідники Чонсі Кім і Річард де Діар (Jungsoo Kim, Richard de Dear) підсумували, що найбільше нам заважають не речі інших людей, не брак особистого простору і навіть не рівень шуму як такий, а «дефіцит звукової приватності»- необхідність слухати розмови інших людей і усвідомлення того, що інші люди теж можуть чути твої розмови.

Офіси з відкритим плануванням придумав диявол

Хто відчував паралізуючу незручність від спроби зробити делікатний дзвінок, знаючи, що кожне слово почують четверо чи п’ятеро колег, не здивується результатами дослідження: майже 60% тих, хто працює в обгороджених кабінах і половина тих, хто працює в зовсім відкритих офісах, сказали, що їх турбує дефіцит звукової приватності і що це дратує їх найбільше. Той факт, що тих, хто працює в кабінах, це бісить навіть більше, ніж їхніх колег без перегородок, говорить про те, що коли ти не можеш бачити, хто каже – або хто може слухати, – це ще гірше. Адже при ділових зустрічах, коли ви вже обмінялися візитками (детальніше – ), ви завжди дивитися в очі своєму потенційному партнеру чи клієнту. Це одна з умов ділового спілкування, яка свідчить про відкритість ваших намірів.

Ми вже знаємо, що офіси з відкритим плануванням винні в меншій наполегливості у вирішенні складних завдань, більш низькій мотивації, більш високому рівні стресу і кров’яного тиску і не тільки. Але робота Кіма і Діра, опублікована в грудневому випуску видання Journal of Environmental Psychology, взагалі спростовує ідею про те, що користь від спрощеного спілкування між співробітниками – вільний обмін інформацією, виникнення свіжих ідей в результаті випадкових бесід, – переважує це роздратування. Ті, хто працює в кабінетах, заявили про більшу легкості спілкування, ніж працівники відкритих офісів. Ймовірно, це тому що складно підтримувати плідну розмову з однією людиною, коли голова твоя зайнята думкою про те, хто ще може вас підслухати?

«Наші результати, – підсумовують дослідники, – категорично суперечать широко поширеній мудрості про те, що відкрите планування полегшує взаємодію між колегами і збільшує загальне робоче задоволення співробітників». Навіть якщо врахувати, що в таких офісах деяким справді легше комунікувати один з одним, ніж якби вони знаходилися в різних кімнатах, «це не відшкодовує негативний ефект від шуму і відсутності приватності».

Сара Грін з Harvard Business Review підсумовує: «Загалом, Вірджинія Вульф була права: кожному просто потрібна своя кімната».

Зрозуміло, це дослідження не фокусується на іншій важливій перевазі опенспейсів: це дешевий спосіб розмістити більше людей в меншому просторі. Чи можуть дослідження такого типу, нарешті, переконати керівників у тому, що стратегія того не варто – навіть якщо міркувати, виходячи з необхідності отримання зі штату працівників якомога більшої користі? Поки ми чекаємо відповіді на це питання, рекомендую беруші, навушники та альбоми звуків природи.

Натхнення: 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button