Людина

Чому похмілля сильніше після дешевого алкоголю, ніж дорого?

Заощадивши на алкоголі, людина може прокинутися наступного дня після «веселощів» зі дзвінкою головою і болем у всьому тілі. Чому ж дешеві спиртні напої частіше призводять до важкого похмілля, ніж дорогі?

by @freepik

Дешеві алкогольні напої частіше призводять до важкого похмілля, ніж дорогі. Чому так відбувається?

Сивушні олії, або конгенери

Коли на етикетці пляшки горілки вказано 40 відсотків, це означає, що 40 відсотків вмісту пляшки – етанол. Однак у процесі бродіння утворюється низка інших речовин, наприклад, конгенери (сивушні олії)..

Вони є сумішшю декількох спиртів, які утворюються в результаті ферментації. Багато сивушні олії – вищі спирти з більш ніж 2 атомами вуглецю (формула етанолу – C2H5OH).

Особливість вищих спиртів у цьому, що людський організм неспроможна їх переробити і сприймає як отруту, а біль голови – дуже частий симптом обробки отрути організмом.

Недостатньо чистий алкоголь

Щоб відокремити спирт від води, використовується процес, який називається дистиляцією. Температуру водно-спиртової суміші підвищують до 80 градусів — це вище за температуру кипіння спирту і нижче температури кипіння води. Присутній у суміші спирт перетворюється на газоподібний стан, та був охолоджується і конденсується в рідину. Таким чином, у процесі дистиляції спирт відокремлюється від води. Щоб чистота алкоголю була максимальною, дистиляція проводиться кілька разів. Більш якісний алкоголь переганяється понад три рази, тоді як дешевий – один-два.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button