Екологія

Сонячні електростанції піднімуться над хмарами

Група вчених з Французького національного центру наукових досліджень, спільно з фахівцями з Університету Токіо, ведуть розробку величезних «сонячних повітряних куль», які, піднімаючись вище рівня хмар, здатні генерувати «чисту» електроенергію цілодобово.

Суть проекту, що отримав назву NextPV, це збільшення продуктивності сонячних електростанцій таким чином, щоб вони змогли генерувати електроенергію, використовуючи для цього максимальну кількість світла. Відомо, що в негоду і вночі звичайні сонячні панелі простоюють. Щоб уникнути цього було запропоновано буквально підняти сонячні батареї над хмарами.

Читайте також: 

Для цього сонячні елементи доведеться перемістити на відстань близько 6 км від поверхні землі. Конструкція їх аж ніяк не проста: «сонячні кулі» будуть не тільки виробляти електроенергію вдень, але і виробляти водень як паливо вночі. Планується, що водень буде зберігатися всередині самих куль. При необхідності вироблення електроенергії в нічний час водень буде спалюватися за допомогою спеціальної установки.

Поки «сонячні повітряні кулі» — це лише проект, однак його розробники вірять у перспективність і реальність своєї задумки.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button