Земля

Океанські істоти захищають нас від мільйонів вірусів

У той час як декілька тисяч видів вірусів були детально вивчені, вчені говорять, що ми не вивчили навіть 1% від усіх видів. Деякі дослідники припускають, що їх може бути до трильйону.

В океанах можуть ховатися десятки мільйонів різних видів, і їх зовсім не складно знайти: цілих 10 мільйонів вірусів може бути присутнім в мілілітрі води.

Незважаючи на таку жахливу статистику, є кілька обнадійливих фактів. Не кожен вірус заражає все живе, і деякі тварини насправді полюють на віруси, в деякому сенсі, видаляючи їх з навколишнього середовища.

У серії експериментів, проведених у лабораторії, дослідники вивчили, як цілий ряд морських організмів, що не є господарями, досягли успіхів у видаленні вірусних частинок з їх водного середовища. Це відбувається або завдяки активному хижацтву, або за допомогою пасивних механізмів, таких як поживні фільтри і організми, що створюють фізичні бар’єри між вірусами і їх господарями.

З 10 різних протестованих видів тварин краби, черепашки, устриці і губки виявилися найбільш ефективними у зниженні чисельності вірусу.

У порівнянні з морськими губками краби опинилися на другому місці по ефективності: вони знизили чисельність вірусів на 90 відсотків за 24 години, в той час як черепашки впоралися з 43 відсотками, а устриці – з 12 відсотками.

Звичайно, ці вражаючі результати лабораторних експериментів можуть бути не настільки успішними в умовах дикої природи, враховуючи діапазон поведінкових змін, які можуть відбуватися в біорізноманітному водному середовищі, не кажучи вже про безліч інших змінних середовища під водою.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button