Людина

Оксфордські вчені заявили, що телевізори і смартфони не впливають на психологічне здоров’я підлітків

Незважаючи на те, що багато гаджетів вже давно використовуються людиною, дотепер вчені не могли прийти до єдиної думки про їх вплив на наше психологічне здоров’я, особливо на добробут молоді. В рамках нового дослідження вчені з Оксфордського університету проаналізували дані за останні 30 років, щоб краще зрозуміти взаємозв’язок між залученістю молодих людей в технології і їх психічним здоров’ям.

«Якщо ми хочемо зрозуміти взаємозв’язок між технологіями й благополуччям сьогодні, нам потрібно повернутися і поглянути на більш ранні дані, коли батьки були стурбовані тим, що занадто велика кількість часу біля телевізора може погіршити здоров’я дитини»,розповідає провідний автор дослідження Матті Вуорре.

Цікаво, що батьки почали турбуватися про вплив технологій на дітей зовсім не за часів появи телевізорів. Ще на початку XX століття дорослі були впевнені, що радіо сильно зіпсує здоров’я дітей. Однак справжня паніка почалася саме з виникненням телебачення і відеоігор.

В рамках дослідження вчені захопили різні періоди розвитку технологій і змогли простежити, як діти, які «росли біля телевізорів», відчувають себе зараз. В результаті дослідники прийшли до висновку, що доказів того, що мультимедійні технології шкідливі для психічного здоров’я молодих людей, майже немає. Є невелике побоювання з приводу впливу соціальних мереж, які можуть викликати емоційні проблеми, проте вчені говорять, що сучасні технології можуть і позитивно позначатися на психологічному здоров’ї! Дані показали, що таке проведення часу може знижувати рівень депресії.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button