Людина

Дослідження показало, що ми не знаємо, яким хочемо бачити ідеального партнера

Вчені припускають, що ми оцінюємо партнерів по тому, чи відповідають їх якості деякому ідеальному набору, унікального для кожної людини. Якщо для одного важлива доброта, а для іншого — сміливість, значить, вони повинні шукати добрих або сміливих партнерів. Однак багато досліджень, що підтверджують цю теорію, неточні й допускають безліч інтерпретацій одних і тих же даних.

У 2016 році вчені з Університету Східної Англії і Амстердамського вільного університету з’ясували, що ми обираємо собі партнера, який дорівнює нам по розуму і має схожі генетичні ознаки. А недавня стаття психологів Сент-Ендрюського університету (Шотландія), опублікована в British Journal of Psychology, показала, що наші уявлення про ідеальне тіло сильно спотворені. Та й зовнішній вигляд, як виявилося, менш важливий, ніж вважається.

Досі неможливо було точно описати, як формується у свідомості образ ідеального партнера і чому ми звертаємо увагу на певні риси характеру. Співробітники Каліфорнійського університету в Девісі вивчили, як ми оцінюємо оточуючих. Результати опубліковані в журналі Journal of Experimental Social Psychology.

На основі тестів, створених для ранніх досліджень, вони розробили свій, додавши кілька поліпшень. Новий тест змушував учасників самостійно визначати найбільш важливі для них якості партнера і включав складну схему, яка відділяла риси характеру, обрані ними, від тих, які були їм як-небудь нав’язані.

Респонденти мали назвати три важливих для них якості й розповісти, до яких людей вони відчувають романтичний потяг. Джехан Спаркс, колишня аспірантка Каліфорнійського університету в Девісі й провідний автор дослідження, говорить, що це було необхідно, щоб зрозуміти, чи дійсно зазначені якості важливі. Понад 700 учасників виділили почуття гумору, допитливість і зовнішню привабливість. Виявилося, вони скоріше зацікавлені в людях, яким були притаманні перераховані характеристики.

Однак Пол Іствік, професор факультету психології Каліфорнійського університету в Девісі та співавтор статті, зазначив, що система вибору партнера виявилася складнішою. Дослідники провели ще один тест, в якому респонденти повинні були визначити, чи мають їх ідеальні пари якостями, які назвала інша людина. Як з’ясувалося, зв’язок зазначених рис характеру з образом партнера не залежить від того, хто їх озвучив: сам респондент або сторонній.

Автори прийшли до висновку, що характеристики, які перераховує кожен з нас, не мають особливого значення. Набагато важливіше, щоб партнер мав загальноприйняті позитивні якості. Іствік порівнює це з замовленням їжі в ресторані: ви могли б дозволити випадковій людині замовити за вас — і вам все одно б сподобалося блюдо.

Результати можуть бути корисними для розуміння того, як люди знайомляться в інтернеті. Дослідження припускає, що багатогодинні пошуки ідеальної пари можуть бути марними, якщо звертати увагу на індивідуальні параметри, а не на ті, які викликають романтичний інтерес у більшості.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button