Людина

Для порятунку людей з палаючої будівлі пожежники будуть сильніше роздувати вогонь

Незвичайний спосіб порятунку людей, що потрапили в пастку в палаючій висотній будівлі, випробували пожежні Чикаго спільно з вченими з Національного інституту стандартів і технологій. Як відомо, при пожежі зазвичай намагаються перекрити доступ свіжому повітрю в приміщення, щоб не посилювати вогонь. У деяких будівлях також включаються потужна витяжка в коридорах і на сходових клітинах, щоб спробувати зменшити їх задимлення. Однак така витяжка часто лише засмоктує більше диму і вогню з палаючої квартири або офісу вглиб будови.

Новий метод порятунку людей заснований на прямо протилежному принципі – на нагнітанні повітря в палаючу будівлю, повідомляє “Мембрана”. Для цього перед вхідними дверима ставлять величезний вентилятор, який нагнітає повітря в коридори. Або ж кілька нагнітачів меншого розміру ставлять на першому поверсі і на декілька поверхів нижче палаючого.

Хоча вже палаючі кімнати починають палахкотіти ще сильніше, так що вогонь виривається з вікон, немов з паяльної лампи, в інших приміщеннях, особливо в коридорах і на сходах, виявляється незрівнянно менше диму і вогню, завдяки чому люди можуть спокійно евакуюватися.

Адже висока температура і, головне, задушливий дим найчастіше і є причиною загибелі великої кількості людей у палаючому будинку. Навіть якщо ці люди знаходяться в інших приміщеннях, не там, де розгорілася пожежа – вони часто просто не можуть вибратися на вулицю. Таким чином пожежні отримують додатковий час для порятунку з палаючої будівлі, в якій можуть знаходитися люди.

Для перевірки цього, дивного на перший погляд, методу, який отримав назву “Вентиляція з позитивним тиском”, пожежні Чикаго влаштували кілька пожеж в одній з покинутих будівель міста. Попередньо її обладнали камерами, датчиками диму і температури та іншою технікою, а також створили всередині типову житлову обстановку.

Виявилося, що при запуску вентиляторів, що нагнітають повітря в будівлю, в непалаючих квартирах значно зменшувалася кількість диму, а температура в коридорах падала з 316 до 16 градусів за Цельсієм.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button