Здоров'я

Синє світло бадьорить краще від кави

Як відомо, синє світло може перешкоджати здоровому сну. Дисплеї телевізорів та інших пристроїв, які є джерелом синього кольору, знижують рівень мелатоніну, що регулює внутрішній годинник організму. Але у синього світла є і позитивні сторони – якщо використовувати в певний час, він може чинити бадьорий ефект на мозок людини.

Синє світло бадьорить краще від кави

Після порівняння ефектів, які кофеїн і синє світло роблять на мозок, дослідники Університету середньої Швеції (Mid Sweden University) виявили схожість. Люди, на яких у момент тесту на концентрацію уваги впливали світлом синього спектру і відволікали, показали кращі результати в порівнянні з любителями кави, пише британська газета Daily Mail.

Синє світло і кофеїн мали різні ефекти на психомоторику. Синє світло може чинити позитивний вплив на когнітивність, – зазначили автори дослідження.

Синє світло здатне активувати біологічні функції організму, не роблячи шкідливого впливу на живі тканини. Тому він широко застосовується в медицині. Лікарі з Клініки при університеті міста Хайдельберг, наприклад, розробили лікувальний пластир, що випромінює синє світло.

Дослідження припускає, що синє світло може допомогти поліпшити пам’ять, увагу і реакцію людини. З його допомогою можна також боротися з неприємним запахом з рота. Для знищення шкідливих бактерій, що містяться в слині, достатньо впливу лампою синього спектра протягом двох хвилин.

Якщо дане дослідження порівнювало світло з кофеїном, то інше дослідження показало, що ефект синього світла наступає на 50 секунді впливу.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button