Наука

Онуки курців можуть страждати від ожиріння

Незвичайне дослідження Брістольського університету, Англія, показало, що жінки, чиї діди або прадіди почали курити в ранньому віці, мають більше жирових відкладень.

Раніше дослідження вже говорили про те, що якщо батько регулярно курив до досягнення статевої зрілості, то у його синів, але не у дочок, було більше жиру в організмі. Тепер дослідники вважають, що більш високий рівень жиру в організмі жінок пов’язаний зі звичками їхніх дідусів і прадідів, які почали курити у віці до 13 років. У нащадків чоловічої статі таких закономірностей не спостерігалося.

Це дослідження показує, що вплив речовин може призвести до змін, які можуть передаватися з покоління в покоління. Проте зараз автори визнають, що для підтвердження цього і розуміння механізмів цього зв’язку потрібно провести більше досліджень.

В рамках нинішньої роботи вчені проаналізували дані дослідження, яке почалося ще в 1991 році. Професор Джин Голдінг, провідний автор роботи, вивчила дані 14 000 вагітних жінок, а також їхніх дітей та онуків. Але основна увага вчених була прикута до даних про досвід куріння дідів і прадідів.

Автори пояснюють, що це дослідження дає два важливих результати. По-перше, до настання статевої зрілості вплив на хлопчика певних речовин може вплинути на наступні покоління. По-друге, одна з причин, чому діти набирають зайву вагу, може бути пов’язана не стільки з їх нинішньою дієтою і фізичними вправами, скільки зі способом життя їх предків або збереженням супутніх факторів протягом багатьох років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button