Наука

Вчені попередили про небезпеки навіть помірного вживання алкоголю

В результаті дослідження вчені прийшли до висновку, що рекомендована норма споживання алкоголю, пов’язана з малими ризиками для здоров’я, не повинна перевищувати 100 грамів етилового спирту в тиждень. При цьому вчені показали, що при перевищенні цієї дози зменшується очікувана тривалість життя.

Автори дослідження, опубліковане в журналі The Lancet в 2018 році, зробили висновок, що рекомендована доза без ризику для здоров’я не повинна перевищувати 100 грамів. У роботі взяли участь 120 співавторів і були проаналізовані дані по численних дослідженнях. У підсумку фахівці розглянули вплив вживання алкоголю на здоров’я трохи менше ніж у 600 000 осіб з 19 розвинених країн.

З розглянутих досліджень автори отримали різну інформацію про людей з даної великої вибірки, в тому числі про вік, стать, щоденне споживання алкоголю, куріння, наявності тих чи інших захворювань, а також смерті від будь-якої причини (у тому числі з-за захворювань серцево-судинної системи). У жодного з учасників до дослідження, як зазначається, не було діагностовано серцево-судинних захворювань.

Потім фахівці розділили людей з вибірки на групи – за кількістю спирту, що вживається в тиждень: до 100 грамів, від 100 до 200 г, від 200 до 350 г, а також понад 350 г. В результаті аналізу даних учені виявили, що навіть при помірному вживанні алкоголю підвищується ризик розвитку ряду серйозних порушень і захворювань, зокрема інсульту, гіпертонічної хвороби та серцевої недостатності. При цьому помірне вживання алкоголю асоціювалося з меншим ризиком появи несмертельного інфаркту міокарда, однак, як зазначають вчені, це необхідно розглядати в контексті того, що ризик розвитку інших небезпечних захворювань збільшується.

Крім того, як показало дослідження, у 40-річної людини, яка регулярно споживає 100-200 г спирту на тиждень, очікувана тривалість життя скорочується в середньому на шість місяців (у порівнянні з тим, хто споживає не більше 100 г на тиждень). Споживання ж 200-350 г спирту асоціювалося зі скороченням очікуваної тривалості життя вже на два-три роки, споживання понад 350 г – зі скороченням на чотири-п’ять років, відзначають автори.

Таким чином, фахівці прийшли до висновку, що доза споживання алкоголю, пов’язана з малими ризиками для здоров’я, не повинна перевищувати 100 грамів етилового спирту в тиждень. При цьому дослідники не виявили суттєвої різниці в рекомендованої нормі для чоловіків і для жінок поза вагітністю.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button