Екологія

ООН розробила план по досягненню нульового рівня забруднення морського середовища пластиком до 2050 року

Організація Об’єднаних Націй (ООН) розробила амбітний план з припинення збільшення забруднення морського середовища пластиком до 2050 року. Про це йдеться в доповіді Міжнародної групи експертів ООН по ресурсам.

Доповідь ООН була підготовлена ??на замовлення міжурядового форуму G20. У ньому експерти звертають увагу на розрізнені зусилля, які приймаються зараз для вирішення «пластикової проблеми». Вчені закликають до скорочення загальної кількості виробленого пластику, проте відзначають, що досягти цілей вийде, лише працюючи спільно.

Автори доповіді відзначають, що їх рекомендації, ймовірно, є найскладнішими з коли-небудь запропонованих для вирішення проблеми пластика, тому, що на цей момент багато держав вживають заходів, які можуть бути неефективні в рамках загальної антипластикової політики. Щорічно в океани скидається 11 мільйонів тонн пластику, це несе руйнівні наслідки для морських екосистем. Новий аналіз показує, що зусилля стосовно пом’якшення наслідків, що вживаються в цей час урядами й промисловістю, здатні знизити цей показник тільки на 7% до 2040 року.

«Прийшов час припинити ізольовані зміни, коли країни беруть” випадкові заходи “, які, на перший погляд, хороші, але насправді не мають ніякого значення», – сказав автор доповіді і експерт з морської політики Стів Флетчер. «Наміри хороші, але потрібно розуміти, що зміни в одній частині системи чарівним чином не змінюють все інше».

Поряд зі скороченням виробництва пластика, в доповіді містився ряд рекомендацій, який допоможе перейти від лінійного до кругового виробництва і споживання пластмас. Для цього необхідно створити систему перероблення відходів і стимулювати повторне використання пластмас.

Важливо відзначити, що питання екології все частіше піднімаються на великих політичних зборах. Нещодавно Єврокомісія озвучила план з боротьби зі зміною клімату. Ключовими пунктами програми стали:

  • введення митного збору з імпортних товарів в залежності від їх вуглецевого сліду;
  • заборона на продаж в ЄС автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння на бензині і дизельному паливі c 2035 роки;
  • розширення мережі зарядних станцій для електромобілів;
  • введення податку на забруднення навколишнього середовища для авіації та судноплавства.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button