Технології

Вчені надрукували електронний текстиль для натільних пристроїв майбутнього

Дослідники з Університету штату Північна Кароліна надрукували кілька шарів електропровідних чорнил на поліефірну тканину, щоб зробити електронний текстиль: його хочуть використовувати при розробці натільних пристроїв.

Автори навчилися друкувати електронний текстиль при кімнатній температурі і в нормальних атмосферних умовах, за їхніми словами це ефективний метод виготовлення подібного матеріалу. Автори планують використовувати методику друку текстилю не тільки в гнучкій електронній промисловості, а й на текстильному виробництві.

“Струменевий друк – це швидко розвиваюча нова технологія, її використовують в гнучкій електроніці для друку плівки в дисплеї мобільного телефону, а також інших пристроїв. Ми вважаємо, що цей метод друку також є перспективний для створення електронного текстилю в натільних пристроях”, – говорить Джессі С. Джур, професор текстильної інженерії, хімії і науки в штаті Північна Кароліна

У своїй роботі автори використовували струменевий принтер FUJIFILM Dimatix: за допомогою нього вони зробили для створення міцний і гнучкий матеріал. Одним з головних питань під час виробництва був пошук правильного складу матеріалів: потрібно було, щоб рідкі чорнила не просочувалися через пористу поверхню текстильних матеріалів і не втрачали свою здатність проводити електрику.

В результаті автори наклали шари електропровідних срібних чорнила, як сендвіч, навколо двох шарів з рідких матеріалів: вони діяли як ізолятори. Поверх шарів сендвіча розташовувалася поліефірна тканина. Після того, як вони надрукували шари срібних чорнил та ізоляційних матеріалів, автори почали спостереження за поведінкою матеріалу за допомогою мікроскопа.

Дослідники з’ясували, що хімічні властивості ізоляційних матеріалів, а також текстильних ниток важливі: вони забезпечують електропровідність для рідких срібних чорнила, а також не дають їм проникати через пористу тканину.

Під час випробувань електронний текстиль зігнули 100 раз: він не втратив своїх електричних характеристик. У майбутній роботі автори планують поліпшити електричні характеристики матеріалів, а також підвищити повітропроникність матеріалу.

Зрештою, вони хочуть використовувати метод друку для створення електронного текстилю, який можна застосувати в переносній електроніці, наприклад, відслідковувати частоту серцевих скорочень.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button